Karel Tůma 

Životní cesta

V mém světě platí, že každý lidský život má svůj smysl. A tento smysl do našich životů vložilo něco vyššího, než jsme my.
Někdy ten smysl, chcete-li záměr, může být úplně jasný a neměnný (takové to “TO a NIC jiného”) a někdy to může být celkem široká paleta možností. A nemusí to být nic "bombastického", klidně i něco "prostého", třeba "jen" být dobrý táta (to je dost velké). Každopádně my jsme však ti, jejichž úkolem je, tento náš smysl bytí objevit.
Objevit ho, rozvinout ho a naplno jej žít. Doručit ho světu. 

Je to velmi důležitá ingredience abychom se cítili šťastní a naplnění.

Zároveň má každý z nás k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout, zda smysl svého života objeví a zda bude svůj potenciál naplno žít. Nebo nebude. To ale už s důsledky, které z toho pro něj a jeho okolí vyplynou.

Rád kladu sám sobě i druhým otázky, které tento smysl, potenciál a dar pomáhají odhalit.

Když se totiž sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říci, že prostřednictvím těchto odpovědí s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým z nás, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody.
Já tomu říkám "jiný úhel pohledu". Při objevování sebe sama, skrze výzvy, při sdílení či setkání v kruhu nebo v rámci Mužského výcviku se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc.

 

*****

Pracoval jsem v celé řadě organizací, na různých postech, jako nákupčí, náměstek ministra, projektový manažer, podnikatel... Působil jsem v potravinářství, stavebnictví, ve státní správě, v korporaci i v malém eseróčku. Za posledních 35 let jsem toho absolvoval celkem hodně a mohu říci, že všude jsem +/- uspěl. Často jsem se styděl za to, že jsem nestálý. Když se na to však podívám z jiného úhlu pohledu, mohu se označit za studenta nebo ochutnávače. Ochutnávače svého života.

Za více než 55 let života mám za sebou vzlety a pády, dvě manželství, z nichž vzešly na svět tři děti. Jdu po cestě hledání svojí vize, svého smyslu a pravdivosti sám k sobě, a na této cestě za sebepoznáním se nažím naslouchat vyššímu vedení. Někdy to je radost a někdy je to poučné.

Absolvoval jsem řadu seminářů a výcviků, několik vlastních vision questů, a nabral jsem řadu zkušeností. Slyšel jsem stovky lidských příběhů, zažil nespočet jiných úhlů pohledu a “aha” momentů. Dál sbírám zkušenosti, zúročuji je a předávám dál.

Nejvíc mě z absolvovaných kurzů a výcviků obohatily:
už 10 let života v rámci výcviku Mužská síla, jako absolvent a 5 let a 8 běhů jako asistent Zdenka Webera (děkuji Zdenku)
7 absolvovaných běhů jako průvodce výcvikem Mužská síla
Praktická kineziologie a metoda One Brain (2 roky spolupráce s Ladislavou Fricovou a 5 let výcviku s Karlou Fechterovou)
2 letý výcvik Rodinných konstelací (Bhagat J. Zeilhofer)
2 letý výcvik Systemických konstelací (Jan Bílý)
Roční výcvik Individuální systemiky (Artho Witemann)
Mentorský kruh a Lektorský kruh (Zdeněk Weber a další lektoři a bratři mentoři)
Výcvik Councilu (Holger Heiten)
Zkušenosti lektora a mentora dalších mužských a firemních projektů,

a věčné studium svého života a jeho okolností, hledání hlubší podstaty věcí a jevů, pravdy a smyslu a mystéria Života...

Kontakt

Telefon
+420 724 613 631
E-mail
karel.tuma@ktuma.cz